15. század
A 15. századból lakossági adatok nem maradtak fenn, így csak az birtokosok változásait lehet nyomon követni, viszont itt található egy olyan érdekes ellentmondás, amit érdemes részletesen is megvizsgálni: a Guthi Ország és a Nádasdy Ongor család beiktatása előtt ki volt a birtokosa Algyőnek? Mátyás király oklevele a Szeri Pósa családot az elbizonytalanitó – úgy hírlik – kitétellel látja el, és 1472 előtt a Szeri Pósafiak nem voltak birtokosok Algyőn. 1472-ben hal ki a Tari család is, akikről tudjuk, hogy 1451-ben birtokosok voltak Algyőn, és az ő hevesi birtokaikat is a Guthi Ország illetve e Nádasdy Ongor család kapja meg.
1439-1472
Győiek-Tariak-Szeri Pósafiak-Guthi Ország és Nádasdy Ongor családok
Hédervári Lőrinc nádor bizonyítja, hogy a nevezett táborban Albert király és a prelátusok jelenlétében megjelent a nádor előtt Gyw-i Gerardus fia István, aki a szintén jelenlevő Akorhidai Demeter deákot eltiltotta néhai Győi Bor László fia György után a Csongrád megyei Győ, Szentes, Ellés, Szer, Ányás, Körtvélyes, Szeg, Szentilona ... possessiókban maradt részek adományban való felkérésétől és a birtokok elfoglalásától, a királyt pedig azok adományozásától, mert ezek jogilag rászállottak.
Kancelláriai feljegyzés 1439-ből: Habsburg Albert magyar király a Csongrád megyei Gyew possessiót a hozzája tartozó Udvariszentgyörgy, Csornaegyház
és Gedeegyház
valamint Szent János
prédiumokkal királyi új adomány címén Gyew-i Jakab fiának Gerardusnak és az ő fiának: Istvánnak adományozza.
Az 1454-ben a budai káptalan által kiállított oklevél bizonyítja, hogy megjelentek előtte a Pásztói és a Tari család képviselői, hogy kölcsönös örökösödési szerződést kössenek birtokaikra. Ennek lényege, hogy ha valamely szerződő fél örökösök nélkül halna meg, akkor a felsorolt összes birtokok a másik félre szállnak.
Ebben az oklevélben említik Győt (Gew), Demenget, Rétkertet, mint a Tari család csongrádi birtokait. A háromszor is megerősített oklevélből tehát kiderül, hogy Győ 1454-ben a Tari család kezén volt
Tari család 1472-ben Tari György halálával kihal. Hevesi birtokaikat Guthi Ország Mihály és a Kompolti család kapja meg, a csongrádi birtokokról ez a forrás nem tesz említést.
Egy Mátyás király által kiállított birtokadományozó oklevél a Szeri Pósafi családra látszik utalni, mint magvaszakadt birtokosra, akinek birtokait fele részben Guthi Ország Mihály és Nádasdy Ongor János kapta.